ماگ سرامیکی مناسب قهوه می باشد یا نه!؟

لیوان قهوه

لیوان ماگ سرامیکی فواید زیادی دارند، اما آیا لیوان های سفالی سرامیکی قهوه را داغ نگه می دارند؟

این ماگ ها هیچ طعمی به نوشیدنی اضافه نمی کنند و همچنین هیچ گونه مواد شیمیای را به ماده داخل لیوان نمی افزایند.

این لیوان ماگ ها بیشتر مناسب خوردن قهوه هستند. و همچنین از آنها می شود در مایکروویو استفاده کرد.

ولی به اندازه ماگ های پلاستیکی یا فلزی در برابر شکستگی دوام نمی آورند، و وزن بیشتری دارند.

اما این لیوان های چگونه نوشیدنی شما را در دمای دلخواه نگه می دارند؟

آیا لیوان سرامیکی قهوه را داغ نگه می دارد؟

جواب این سوال بله است اما چقدر قهوه را گرم نگه میدارد بستگی به عایق مورد استفاده در این لیوان ماگ ها دارد. ولی مهم نیست که چقدر عایق بندی شده باشند چون به اندازه یک ماگ فلزی که دارای عایق خلاء است نمی تواند داغ تر نگه دارد.

هر لیوان ماگ قهوه سفالی سرامیکی خوب دارای دو لایه است. معمولا به این نوع از لیوان ها، لیوان سرامیکی دوجداره گفته می شود.این لیوان ها عایق بندی نوشیدنی شما را انجام می دهند به این معنی که نوشیدنی گرم را گرم و نوشیدنی سرد را سرد نگه می دارند و دستان شما احساس گرما و سرما نمی کند. با این اوصاف و ویژگی ها لیوان های فلزی ضد زنگ هنوز بهتر عمل می کنند.

در اصل لیوان های سفالی سرامیکی که عایق بندی نشده اند در اصل مانند یک فنجان معمولی قهوه عمل می کنند. آنها گرما را به خوبی حفظ نمی کنند. اکثر این نوع لیوان ها دارای درپوش هستند ولی کمکی به گرم نگه داشتن قهوه نمی کنند. بنابراین پیشنهاد میشود برای قهوه از لیوان های ماگ دوجداره برای حفظ گرمای نوشیدنی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید   سفارش چاپ عکس روی لیوان - چاپ روی لیوان

معمولا عایق دوگانه عملکرد خوبی در حفظ گرما قهوه دارد و سرامیک را به یک ماده مناسب برای تولید  لیوان مسافرتی تبدیل کرده است. در حالی که لیوان چینی عایق بندی شده به خوبی یک لیوان فولادی ضد زنگ نیست ولی معمولا قیمت مناسبی دارد و مزه نوشیدنی شما را حفظ می کند.

یکی دیگر از مزیتهای لیوان ماگ سرامیکی این است که شما می توانید آنها را در ماکروویو قرار دهید تا نوشیدنی خود را گرم کنید. در حالی که شما همچین کاری را نمیتوانید با لیوان های پلاستیکی و فلزی انجام دهید چون از خود مواد شیمیایی تولید می کنند که مزه نوشیدنی را تغییر می دهد.(البته لیوان پلاستیکی مخصوص مایکروویو نیز وجود دارد)

در نهایت لیوان های سرامیکی خنک تر به نظر می رسندو به علاوه یک فنجان قهوه معمولی نیز از سرامیک ساخته شده است. بدیهی است که این فنجان های مناسب برای استفاده قهوه می باشد. ولی برای مسافرت و جمع های خودمانی زیاد مناسب نیستند.

ماگ قهوه

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر