نکات طلایی که باید در مورد انتخاب کوسن مناسب برای مبل بدانید!

انتخاب کوسن مناسب

کوسن ها می توانند زیبای محل زندگی شما را افزایش دهند و استایل جدیدی به خانه شما ببخشند. در این مقاله شما را با نحوه انتخاب کوسن برای منزل خود آشنا خواهیم کرد.

نحوه انتخاب کوسن برای مبل

1.ترکیب رنگ خود را مشخص کنید.
2.در مورد تعداد کوسن هایی که باید به مبلمان شما اضافه شوند تصمیم بگیرید.
3.ترکیب مناسب اندازه و شکل را انتخاب کنید.
4.بافت و مواد مناسب برای کوسن را انتخاب کنید.
5.کوسن ها را بر روی مبلمان خوب مرتب کنید.

مرحله 1: رنگ بندی چیدمان خود را مشخص کنید

هنگام انتخاب کوسن برای فضای منزل خود ، بهتر است که از رنگ های برجسته موجود در چیدمان منزل استفاده کنید. یعنی رنگهایی که مکمل مبلمان شما و چیدمان شما هستند ، مبلمان نرم ، قطعات مبلمان یا لوازم جانبی منزل میتواند انتخاب درست باشد.

اگر به عکس زیر نگاه کنید ، متوجه می شوید که این بالشتک ها بر اساس رنگ ها و الگوهای موجود در چاپ روی دیوار و لوازم جانبی موجود در اتاق انتخاب شده اند. نتیجه یک ظاهر بسیار هماهنگ و شیک است.

انتخاب رنگ کوسن

مرحله 2: تعداد کوسن هایی مورد نظر

هنگام تصمیم گیری در مورد تعداد کوسن ها ، سخاوتمندانه ، تعداد زیاد و مجلل فکر کنید! متناسب با سبکی که برای اتاق خود در نظر گرفته اید تصمیم بگیرید  که تعداد کوسن ها فرد یا زوج باشند.

برای داشتن ظاهری سنتی تر ، از تعداد بالشتک های زوج استفاده کنید تا تقارن بیشتری برای اتاق ایجاد شود. اعداد عجیب و غریب بیشتر مایل به کارهای هنری هستند و برای سبک های مدرن یا امروزی مناسب ترند. یک کوسن برای مبل یک نفره و پنج کوسن برای یک مبل سه نفره استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که مبلمان خود را بیش از حد شلوغ نکنید – یا در مقابل ، بیش از حد خسته کننده نباشید. انتخاب عدد مناسب بیشتر برای ایجاد تعادل است.

انتخاب تعداد کوسن های روی مبل

مرحله 3: در مورد اندازه و شکل آن تصمیم بگیرید

چسبیدن به همان اشکال و اندازه ها می تواند کمی بالینی و خسته کننده به نظر برسد. اگر به دنبال افزودن عمق و زیبایی ظاهری هستید ، تنوع باعث افزایش فضای مورد نیاز شما می شود.

بیشتر بخوانید   خرید کاور کوسن مبل در طرح های مختلف

یک راه ساده برای دستیابی به ظاهری هماهنگ این است که چند کوسن مربع بزرگتر با ابعاد 55 در 55 سانتی متر را انتخاب کنید که با رنگ مبل شما تضاد داشته باشد ، سپس چند نمای بیرونی شیک – طرح دار و کمی کوچکتر از کوسن ها، به عنوان مثال 45 در 45 سانتی متر ، به چیدمان خود اضافه کنید.

ظاهر را با یک بالشتک مستطیلی کوچک به ابعاد 30 سانتی متر در 50 سانتی متر در مرکز که رنگ تودوزی شما را نشان می دهد یا رنگ یکی از بالشتک ها تکمیل کنید. برای تکمیل ظاهر زیبا ، یک کوسن بزرگ را به عنوان یک کوسن جذاب در چیدمان در نظر بگیرید.

ترکیب مناسب اندازه و شکل در انتخاب کوسن

مرحله 4: جنس و طرح کوسن خود را انتخاب کنید

رنگ و اندازه به تنهایی نمی توانند زیبایی و جذابیت را به طراحی شما بدهند. افزودن بافت و پارچه های متمایز می تواند بر دیگر مواد موجود در اتاق تأکید کرده و کیفیت طراحی را افزایش دهد.

از کنتراست برای کمک به تنظیم هماهنگی اجزاء استفاده کنید. به عنوان مثال ، یک کاور مخملی ساده را روی مبل راحتی چرمی یا پنبه ای استفاده کنید تا زیبایی خاصی را به آن اضافه کنید. کوسن های خز مصنوعی وقتی با پرز خز همراه می شوند ، زیبایی لایه ای نرم و فضای دنج بیشتری به اتاق شما می دهند.

ترکیب مواد و بافت برای تکمیل وسایل موجود می تواند گرمای فوری و ترکیبی هماهنگ را به دکوراسیون شما اضافه کند.

کوسن ها را بر روی مبلمان خوب مرتب کنید

مرحله 5: در نحوه چیدن کوسن ها روی مبل دقت کنید

هیچ قانون حتمی و از پیش نوشته شده در مورد نحوه چیدمان کوسن ها وجود ندارد ، اما چند مفهوم اساسی برای چیدمان وجود دارد که می توانید از آنها برای استفاده بهتر از کوسن های خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که ترتیب همه چیز مربوط به لایه بندی است.

بیشتر بخوانید   کوسن پولکی ، مشخصات مدل های مختلف و راهنمای خرید

سعی کنید از تعدادی از بالشتکی کوسن ها استفاده کنید – ابتدا از کوسن های بزرگ خود در عقب مبل شروع کنید و کوچکترها را در جلو کار کنید. برای مبل های بزرگ ، دو عدد در هر طرف و یک یا دو در وسط را تست کنید تا هر قسمت مبل دارای رنگ آمیزی و جذابیت باشد.

نکته اصلی این است که تست های چیدمان را تا زمانی  که به آنچه دوست دارید برسید ، تست کنید. هنگامی که به چیدمان مورد نظر خود رسیدید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بنشینید ، استراحت کنید و از راحتی کوسن های جدید خود لذت ببرید!

انتخاب درست در چیدن کوسن

انتخاب بالشتک مناسب برای کوسن ها

انتخاب کوسن های مناسب به همان اندازه مهم است که مطمئن شوید این کوسن ها دارای بالشتک مناسب هستند.

مسائل اندازه

وقتی صحبت از یک بالشتک می شود ، قطعاً اندازه مهم است. اگر می خواهید یک استاندارد برای کوسن های خود انتخاب کنید ، یک بالشتک را انتخاب کنید که مخصوص اندازه کاورهای کوسن باشد. برای داشتن ظاهری پرپشت و گرد ، می توانید از یک کوسن که کمی بزرگتر از کاور کوسن شما است ، استفاده کنید. اندازه بزرگتر ، شکل و اندازه سه بعدی کوسن ها را تشکیل می دهد.

مواد مناسب

در کنار اندازه و شکل کوسن های مبل ، شما همچنین می خواهید مواد مورد استفاده را در نظر بگیرید. یکی از محبوب ترین گزینه ها برای بالشتک ، پلی استر است. جنس پلی استر سبک است و به راحتی تمیز می شود و برای کوسن های بچه مناسب است.

بالشتک های پر و پایین لوکس تر هستند ، بنابراین گران تر هستند. با این حال ، آنها به شما این امکان را می دهند تا احساس نرم تر و راحت تری با کوسن های خود داشته باشید ، اما تمیز کردن آنها نیز دشوار است و با گذشت زمان توده ای می شوند.

کیفیت نیز مهم است

در کنار اندازه و موادی که برای کوسن های خود انتخاب می کنید ، به این نکته توجه کنید که کیفیت نیز عامل مهمی است. صرف نظر از اندازه یا نوع بالشتک انتخابی ، باید بالشتک هایی را انتخاب کنید که از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا ماندگار آنها افزایش یابد.

بیشتر بخوانید   چگونه کوسن ها را روی مبل بچینیم؟ (به همراه آموزش تصویری)

یک بالشتک باید محکم باشد و بتواند برای استفاده روزانه از آن دوام بیاورد. اگر روشهای مورد استفاده در ساخت آن و مواد آن با هم برابر نباشد ، بالشتکها آنطور که باید دوام نمی آورند.

کیفیت بالشتک در انتخاب کوسن

کاور کوسن

اکنون که بالشتک های خود را انتخاب کرده اید ، وقت آن است که در مورد چگونگی نگه داشتن آنها در بهترین حالت صحبت کنیم. از کاور های کوسن می توان برای تمیز نگه داشتن بالش های خود استفاده کنید. همچنین می توان آنها را به راحتی جدا کرد و شستشو داد تا بتوانید بالشتک های خود را همیشه در بهترین حالت نگه دارید.

از آنجا که روکش های کوسن نیز دارای تنوع رنگ ، بافت ، طرح و طرحی هستند ، می توانید چندین مورد را برای استفاده در طول سال انتخاب کنید. به این ترتیب ، می توانید آنها را با هر تعطیلات تغییر دهید بدون این که هر ساله کوسن های بیشتری خریداری و نگه داری کنید.

هنگام انتخاب کاور کوسن ، به چیدمان اتاق خود دقت کنید تا از آن الهام بگیرید. ترکیب رنگ خود را بشناسید و تصمیم بگیرید که آیا می خواهید الگوهای مختلف ، رنگهای کوسن جامد یا حتی رنگهای مکمل دیگر را ترکیب کنید.

مجموعه های کاور کوسن از پیش طراحی شده

ما اطلاعات زیادی در مورد نحوه انتخاب کوسن در اینجا ارائه کرده ایم. اما اگر بتوانید این روند را حتی ساده تر کنید چه؟ به جای انتخاب کاور کوسن های از فروشگاه های مختلف ، چرا از یک مجموعه کاور کوسن از پیش طراحی شده استفاده نکنید تا انتخاب را برای شما ساده کند؟

ما مجموعه های کاور مدل کوسن مبل را طراحی کرده ایم تا انتخاب برای شما راحت تر شود. بنابراین نیازی نیست تعداد زیادی از مغازه های شهر خود را برای یافتن کاور کوسن مناسب جستجو کنید. تنها کافیست کاور کوسن مناسب با سلیقه خود را از مجموعه چاپلی انتخاب کنید و اقدام به خرید کاور کوسن نمایید.

چگونه کوسن ها را روی مبل بچینیم؟ (به همراه آموزش تصویری)

امتیاز بدهید

ارسال نظر