چگونه کوسن ها را روی مبل بچینیم؟ (به همراه آموزش تصویری)

چیدمان کوسن مبل

ممکن است از کوسن های زیادی خوشمان بیاید ، اما چیدمان آنها به سادگی مطابق ظاهر دلخواه دکوراسیون منزل شما آسان نیست. در این نوشته سعی کرده ایم تا در مورد نحوه چیدمان کوسن بر روی مبل توضیح دهیم، پس با ما همراه باشید.

نحوه چیدمان کوسن ها روی مبل

نحوه چیدمان کوسن ها به عوامل زیادی بستگی دارد که شامل:جایی که از آنها استفاده می کنید ، رنگ های موجود در دکوراسیون منزل ، تعداد کوسن های موجود، رنگ یا الگوی آنها ، بافت و اندازه آنها و در نهایت ظاهری که سعی می کنید به کمک کوسن ها ایجاد کنید. در حالی که گزینه های چیدمان کوسن های پذیرایی بسیار زیاد هستند ، ولی قوانین یکسان دارند. رنگهای مناسب را انتخاب کنید ، روی لایه بندی تمرکز کنید ، اندازه ، شکل و بافت را با هم مخلوط کنید و از همه مهمتر نحوه چیدمان را تست کنید!

در ادامه برخی از محبوب ترین چیدمان کوسن روی مبل را با نکات مفید و دستورالعمل هایی در مورد چگونگی انجام این کار را  به بهترین شکل توضیح می دهیم.

چیدمان کوسن 2-1

این روش چیدمان شامل دو کوسن است که در یک طرف مبل قرار گرفته اند. در این حالت یک کوسن بزرگتر به رنگ ساده می توان استفاده کرد که به عنوان پایه عمل می کند. و یک کوسن کمی کوچکتر در جلو آن قرار می گیرد و یک کوسن در انتهای دیگر مبل قرار گیرد.

الگوهای ظریف و جنس های متنوع را می توان با این چیدمان کوسن برای ظرافت جذاب معرفی کرد. برای داشتن ظاهری آرام ، ممکن است بخواهید کوسن هایی با رنگ مشابه مبلمان انتخاب کنید.

چاپهای هندسی متناوب با رنگ های متضاد روی مبل ، باعث احساس زنده بودن اشیاء را القاء می کند. و چشم انداز دیداری را افزایش می دهد. بسیاری از مردم از سادگی چیدمان چند کوسن روی مبل لذت می برند. و این یک چیدمان عالی برای دستیابی به ظاهری مینیمالیستی است.

چیدمان کوسن 2به 1

چیدمان دو طرفه

چیدمانی نسبتا راحت که از دو کوسن بزرگ که در دو طرف کاناپه قرار می گیرند استفاده می شود. و یک کوسن کوچکتر در جلو هر کوسن قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید   نکات طلایی که باید در مورد انتخاب کوسن مناسب برای مبل بدانید!

در انتهای مبل با کوسن های بزرگتر ، به ابعاد 55 سانتیمتر در 55 سانتیمتر شروع کنید. و با کوسن های کمی کوچکتر 45 سانتیمتر در 45 سانتیمتر در مقابل کوسن های بزرگتر قرار دهید.

کوسن های کوچکتر با الگوهای دقیق ، کوسن های بزرگتر را برجسته نشان می دهند. که ظاهری راحت تر و آرام تر را به بیننده القاء می کند.

با این حال ، یک جفت کوسن یکسان مبلمان را زیبا و مدرن نگه می دارد. این روش برای ایجاد حس تقارن و نظم بدون به هم ریختن مبل بسیار مناسب است.

چیدمان دوطرفه کوسن

چیدمان کوسن متعادل

این چیدمان شامل دو کوسن در هر طرف مبل به علاوه یک کوسن مستطیلی در مرکز آن است. این یک چیدمان معمولی است که با کوسن های فضای باز استفاده می شود و نمای بسیار زیبایی به مبل می بخشد.

این روش شامل دو کوسن بزرگ به عنوان پایه و دو کوسن کوچکتر است که روی دو کوسن بزرگتر قرار می گیرند. و یک کوسن دارای ویژگی خاص در مرکز مبل که بسته به سلیقه شما می تواند از نظر اندازه کوچکتر یا از نظر شکل متفاوت باشد.

با این نوع چیدمان ، با رنگ ، الگوها و بافت های مختلف تست کنید تا ظاهری لایه ای زیبا و جذاب داشته باشید.

چیدمان کوسن متعادل

چیدمان کوسن مرکزی

چیدمان کوسن ها همیشه نباید فقط به انتهای مبل محدود شود. کمی تغییر در محل ، تنوع را به دکوراسیون شما می افزاید. برای انجام این کار ، کوسن ها را کمی دورتر از انتهای مبل و نزدیک به مرکز آن قرار دهید.

برای داشتن ظاهری آرامش بخش و زیبا ، سعی کنید کوسن ها را با اعداد فرد گروه بندی کنید. به عنوان مثال ، یک گروه سه یا پنج کوسن. تعداد مساوی کوسن ها به همان اندازه زیبایی خوبی دارد. و حس سازماندهی شده و محکم تری به طرح دکور می بخشد.

این چیدمان یک نمای ساختار یافته روی مبل هایی ایجاد می کند که خیلی کوچک هستند و نمی توانند چیدمان های متعدد را در خود جای دهند یا برای ترتیب چیدن در هر دو طرف بسیار بزرگ هستند.

چیدمان کوسن مرکزی

ترتیب سه نفره جداگانه

اگر شخصی هستید که همه چیز را مرتب ، منظم و در جای خود دوست دارید ، ممکن است این روش شما را به خود جذب کند. این چیدمان راهی عالی برای قرار دادن شش کوسن روی کاناپه شما است. با سه کوسن در هر طرف مبل.

این روش به شما این امکان را می دهد تا از رنگ ها ، الگوها و بافت های مختلف لذت ببرید.  به شرطی که هر جفت با دیگری مطابقت داشته باشد. با بزرگترین کوسن های تزئینی خود در پشت شروع کنید. سپس راه خود را ادامه دهید و هرچه جلوتر می روید جفت کوسن های کوچکتر را اضافه کنید.

بیشتر بخوانید   اندازه و سایز مناسب کوسن مبل

با استفاده از یک کوسن در شکل مختلف ، اندازه و پارچه متفاوت برای ایجاد بافت های متنوع و جلوگیری از یکنواخت شدن ظاهر ، می تواند کمی خلاق باشد.

چیدمان سه نفره

چیدمان کوسن ناهموار

برای کسانی که می خواهند با استفاده از اندازه ها ، رنگ ها و بافت های مختلف کوسن، کمی شکل متفاوتی برای مبل خود بچینند ، این روش ممکن است چیدمان کاملی برای مبل شما باشد. شامل سه کوسن در یک سر مبل ، دو کوسن در انتهای دیگر و یک کوسن تنها در مرکز قرار گرفته می شود.

کوسن های کوچکتر در قسمت جلویی قرار می گیرند ، بنابراین می توانند طراحی پیچیده تری داشته باشند.

داشتن حداقل یک کوسن از گروه با رنگ یا پارچه ای که به مبل شما نزدیک است ایجاد وحدت با مبل می کند. برای افزودن عمق به این چیدمان ، از کوسن هایی با بافت های مختلف مانند مخمل و خز برای جلوه ای واقعاً مجلل می توانید استفاده کنید.

چیدمان کوسن درهم

چیدمان اشکال مختلف

این چیدمان بیشتر به خلاقیت شما بستگی دارد. زیرا از کوسن هایی با اشکال و اندازه های مختلف تشکیل شده است تا یک چیدمان کوسن هیجان انگیز ایجاد کند.  در این روش استفاده از هیچ چیزی محدود نیست.

این چیدمان فردیت کوسن ها و نقاط قوت هندسی را برجسته می کند و روی اعداد فرد کار می شود. کوسن هایی را در بافت های مختلف مانند مخمل ، کتان و خز با اندازه ها و اشکال مختلف برای ابعاد و عمق بیشتر جفت کنید.

این روش را با قرار دادن پارچه ها در مواد متضاد با مبل ایجاد کنید. پارچه های مختلفی وجود دارد که باید با آنها آشنا شوید. و با استفاده از مواد متضاد با مبل خود می توانید یک چشم انداز جذاب ایجاد کنید.

چیدمان کوسن در اشکال مختلف

خلاصه کار

اگر شما یکی از کسانی هستید که مبل خالی را دوست ندارید ، احتمالاً می خواهید چند کوسن به سبک کلی آن اضافه کنید و آن را کمی دنج تر کنند. همچنین زیبایی را به فضای زندگی خود اضافه می کنید!

با یک پایه قوی شروع کنید

هنگام چیدمان مبل و چیدمان کوسن ها ، همیشه از کوسن های سفت تر و محکم آغاز کنید. با دو کوسن بزرگ در دو طرف مبل شروع کنید که یا محکم هستند. و یا دارای چاپ هستند و سپس با مقداری کوسن مخلوط و مطابقت در وسط تقارن ایجاد کنید.

با لایه ها بازی کنید

پس از ایجاد پایه اولیه چیدمان مناسب ، می توانید مبل را با پارچه ها و بافت های مختلف لایه بندی کنید. برای ظاهر رسمی تر ، می توانید از کوسن های متناسب استفاده کنید. با این حال ، اگر می خواهید ظاهری جذابتر و راحت تر داشته باشید ، باید دو کوسن متناسب یا یک کوسن کمری و کوچک انتخاب کنید. که به خوبی با بالشتک های بزرگتری که در دو طرف آن قرار دارند هماهنگ شود.

بیشتر بخوانید   خرید کاور کوسن مبل در طرح های مختلف

اعداد فرد ایده آل هستند

برای زیبایی بیشتر ، اعداد فرد ایده آل هستند. وقتی مرتب چیده شوند ، طبیعی تر به نظر می رسند. کافی است برای یک مبل متوسط ​​و سه عدد کوسن برای یک مبل کوچکتر استفاده کنید.

تعادل و عدم تقارن

بله ، حتی اگر ظاهر مورد نظر شما کاملاً متقارن نباشد ، می توانید به تعادل برسید. به سادگی یک کوسن بزرگتر را در یک طرف قرار دهید. و سپس آن را با دو کوسن کوچکتر مبل در طرف دیگر متعادل کنید. ترکیب الگوها این روزها در مورد کوسن های تزئینی بسیار شگفت انگیز است.

بازی با مواد جامد و بافت

اگر با الگوها که با آن کار می کنید راحت نیستید ، در عوض می توانید با رنگ ها و بافت های جسورانه بازی کنید تا به چیدمان جالب و شیک دست پیدا کنید. شما مجبور نیستید که به نحوی الگوها را در چیدمان کوسن خود اجرا کنید.

چیدمان بالش روی تخت1

چیدمان کوسن روی تخت

اگر قبلاً کوسن های مبل خود را به درستی چیده اید، شاید بخواهید این نکات را برای تخت اتاق خواب خود اجرا کنید. اگر بالش هایی به اندازه خیلی بزرگ دارید ، آنها را در قسمت جلوی تاج تخت قرار دهید و سپس سه بالش کوچکتر جلوی آنها بچینید. سپس می توانید از یک یا چند بالش خاص در جلوی بالش خود استفاده کنید. این بالشتک ها را می توان به صورت پلکانی یا در مرکز قرار داد یا می توانید آنها را بیشتر در شکل یک مثلث قرار دهید.

اگر در حال چیدن بالش روی یک تخت یک نفره هستید ، یک بالش بزرگتر به اضافه یک تا دو بالش استاندارد کافی خواهد بود. سپس می توانید تا دو بالش تزئینی در روی آن استفاده کنید. برای یک تخت خواب دو نفره از دو بالش بزرگتر به اضافه دو تا چهار بالش استاندارد استفاده کنید. سپس می توانید حداکثر از سه بالش تزئینی در بالای این چیدمان استفاده کنید.چیدمان بالش روی تخت 2

انواع کوسن

کوسن پولکی

کوسن گرد

کوسن مربعی

کوسن مستطیلی

کاور کوسن

نکات طلایی که باید در مورد انتخاب کوسن مناسب برای مبل بدانید!

اندازه و سایز مناسب کوسن مبل

2.3/5 - (3 امتیاز)

ارسال نظر