راهنمای خرید انواع رومیزی برای میز ناهار خوری

انواع مختلف رومیزی

راهنمای خرید انواع مختلف مدل های رومیزی را در این نوشته برای شما فراهم کرده ایم. فکر خوبی است تا چند نوع رومیزی داشته باشید زیرا رنگ ها و طرح های مختلف در افزایش روحیه شما کمک می کنند. در صورتی که رنگ سفید در همه جا میتوان استفاده کرد. بعضی اوقات ممکن است شما متناسب با مناسبتی، مهمانی داشته باشید که ترجیح دهید که از مدل های مختلفی رومیزی و رانر برای میز خود استفاده کنید.

ما به طور منظم از میز ها در مهمانی ها و حتی در طول روز استفاده می کنیم. میزهای ناهار خوری میتواند در ابعاد مختلفی باشد و رومیزی ما میتواند ظاهر رسمی به آن دهد. گنجایش این میزها می تواند در تعداد بالایی مثلا 12 نفر نیز برسد. وقتی که میزبان شام هستیم معمولا از یک رومیزی سفید استفاده می کنیم. استفاده از این وسیله کلاس میز ما را بالاتر می برد و دیگر لازم نیست که میز حتما منبد کاری شده باشد و از میز در برابر آسیب و خراش محافظت می کند.

شکل میز و رومیزی

رو میزی مربع

رومیزی مربع

شکل میز شما به طور مستقیم بر روی شکل رومیزی ای که می خواهید استفاده کنید تأثیر می گذارد ، اما شما کمی آزادی عمل دارید. در حالی که رومیزی های مربعی بهترین گزینه برای استفاده در میزهای مربعی هستند. می توان آنها را در میزهای دایره ای نیز استفاده کرد. وقتی از یک نوع مربعی روی یک میز گرد استفاده می کنید ، باید مطمئن شوید که به اندازه ای بزرگ است. که میز را کاملاً بپوشاند یا آنقدر کوچک است که بیشتر در مرکز میز برای افزایش زیبایی عمل کند.

رو میزی مستطیل

رومیزی مستطیل

این رومیزی ها عموماً بسیار طولانی هستند و فقط روی میزهای مستطیلی خوب شکل می گیرند. متأسفانه ، اگر از آنها در یک میز مربع استفاده کنید ، یا از دو طرف بسیار بلند آویزان می شوند. یا باید تا شوند تا طول آنها مناسب شود. آنها برای میزهای بلندتر مناسب هستند که در غیر این صورت مجبور هستید از دو سفره مربعی برای پوشاندن میز استفاده کنید.

رومیزی گرد

 

رومیزی گرد

رومیزی های گرد فقط روی میزهای گرد زیبا به نظر می رسند. این نکته مهم است که هنگام خرید ، یکی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا از کناره ها آویزان شود. اگر میزبان یک مهمانی رسمی هستید ، می خواهید رومیزی شما تقریباً تا زمین بیاید و پایه های میز را پنهان کند. در حالی که مهمانی های کمتر رسمی می تواند یک عدد کوتاهتر داشته باشد و همچنان عالی به نظر برسد. اطمینان حاصل کنید که پارچه آنقدر بلند نباشد که به راحتی در دامان افرادی که دور میز نشسته اند جمع شود.

بیشتر بخوانید   انواع مدل های رومیزی و رانر شیک در سال 2021

رومیزی بیضی شکل

رومیزی بیضی شکل

اندازه بیضی شکل است و اغلب می توان آنها را در میزهای مستطیل شکل و همچنین میزهای بیضی شکل استفاده کرد. اگر تصمیم دارید از یک رومیزی بیضی روی میز مستطیلی استفاده کنید. باید مطمئن شوید که عرض آن به اندازه ای است که گوشه های میز را به راحتی بپوشاند وگرنه زشت به نظر می رسد. یک رومیزی بیضی شکل انتخاب کنید که به زیبایی در هر طرف میز آویزان باشد ، مهم نیست که میز مستطیلی یا بیضی شکل داشته باشید.

مواد تشکیل دهنده رومیزی

پلی استر

رومیزی پلی استر

این محصولات کتانی هستند که از الیاف پلی استر ساخته شده اند. این الیاف مصنوعی بسیار بادوام هستند و در برابر لک و چین و چروک مقاومت می کنند. و آنها را برای رومیزی ها هنگامی که نگران ظاهر میز هستید و به تعداد زیادی از مهمانان میزبانی می کنید، انتخابی عالی است. هر زمان که نگران ریختن آب هستید ، می توانید نوع پلی استر را انتخاب کنید. در حالی که رومیزی های پلی استر قبلاً زبر بودند و تقریباً به اندازه گزینه های دیگر راحت نبودند. گزینه های جدیدتر رومیزی پلی استر بسیار نرم هستند و اغلب به دلیل لطافتی که دارند با پنبه اشتباه گرفته می شوند.

پنبه

رومیزی جنس پنبه

اینها نرم ترین رومیزی هایی هستند که می توانید پیدا کنید و در روی میز خود به زیبایی قرار دهید. مشکل رومیزی های پنبه ای این است که بسیار معمولی هستند که حتی در هنگام غذا خوردن یا مهمانی چروک می شوند. مسئله اصلی دیگر در مورد پنبه ، میزان جذب آن است. بسته به رنگ رومیزی و آنچه که ریخته است ، هر گونه نشتی روی پنبه به سرعت جذب می شود و ممکن است لکه شود. بسته به نوع مهمانی که دارید ، پنبه بسیار زیبا به نظر می رسد. اما توجه داشته باشید که در مورد نحوه استفاده از آن مراقب باشید تا ظاهری زیبا داشته باشید.

کرباس

رومیزی جنس کرباس

رومیزی های کرباس بسیار سنتی تر از انواع دیگر هستند. که می توانید خریداری کنید و برای استفاده روزمره یا برای یک مناسبت خاص مانند عروسی در فضای باز یا مهمانی های دیگر مناسب هستند. در حالی که آنها کمی خشن هستند ، بسیاری از افراد ظاهر و حس آن را دوست دارند. از آنجا که آنها یک رنگ خنثی دارند ، می توانید به راحتی میز را با هر ظرف ، دستمال و گل دلخواه تزئین کنید. بدون اینکه احساس کنید باید با ظاهر و رنگ سفره رقابت کند. تشخیص رومیزی های کرباس تمیز آسان است و به طور کلی آنها به سادگی قابل تشخیص هستند حتی اگر به طور تصادفی روی آنها ریخته باشید.

بیشتر بخوانید   رانر چیست و نحوه استفاده از رانر رومیزی چگونه است؟

کتانی

رومیزی جنس کتان

رومیزی های کتانی دارای مزایای متعددی هستند که آن را به یک ماده بسیار محبوب برای استفاده در میزها در سراسر جهان تبدیل کرده است. آنها دارای بافت زیبایی هستند و در حالی که تمایل به چین و چروک دارند. چین و چروک ها عموماً جذاب به نظر می رسند. این نوع رومیزی هرچه بیشتر از آن استفاده و شستشو شود نرم می شود تا به اندازه پنبه نرم شود. علاوه بر این ، این یکی از بهترین ترین پارچه هایی است که می توانید خریداری کنید. این پنبه گاهی اوقات مانند پنبه عمل نمی کند و عملکرد خوبی در برابر باکتری ها و کپک ها انجام می دهد. و آن را برای مصارف داخلی یا خارجی مناسب می کند.

مخلوط پنبه

رومیزی جنس مخلوط پنبه

مخلوط ها راهی عالی برای به دست آوردن زیبایی و احساس نرم رومیزی پنبه ای در عین لذت بردن از یک رومیزی سخت تر است. که برای مدت طولانی تری دوام می آورد. در حالی که پنبه بسیار نرم است ، لمس آن چندان خوشایند نیست. اما بیشتر دوام می آورد و می تواند بدون آسیب دیدن در ماشین لباسشویی مورد شستشو قرار گیرند. این باعث می شود که یک نوع ترکیبی پنبه ای برای افرادی که تمایل به خوردن غذاهای که احتمال کثیف شدن رومیزی زیاد است، دارند یا می خواهند از رومیزی های نرم که به راحتی قابل شستشو هستند لذت ببرند.

توری

رومیزی جنس توری

رومیزی های توری بسیار زیبا هستند ، نسبت به سایر مواد ظریف تر هستند و فوراً ظاهر میز شما را به روز می کنند. یکی از راه های عالی برای استفاده از رومیزی های توری ، استفاده از یک رومیزی تک رنگ است. زیرا یک قطعه مرکزی بسیار جذاب برای میز خواهد بود. این رومیزی ها می توانند به تنهایی مورد استفاده قرار گیرند. اما تنها در صورتی می توانند گزینه مناسبی باشند که چوب میز جذاب باشد و بدتان نیاید که از طریق توری نشان داده شود. این مدل ها معمولاً باید به صورت حرفه ای تمیز و خشک شوند تا آسیبی نبینند.

پلاستیک

رومیزی جنس پلاستیکی

رومیزی های پلاستیکی اگرچه برای استفاده داخلی چندان رایج نیستند. اما برای غذاخوری بیرون ایده آل هستند زیرا به راحتی تمیز می شوند. هر میزان ریزش آشغال از آسمان یا درختان را تحمل می کنند. برخی از خانواده های دارای فرزندان خردسال ترجیح می دهند از نوع پلاستیکی در خانه خود استفاده کنند زیرا تمیز کردن آنها بسیار آسان است. اما برخی دیگر ترجیح می دهند از رومیزی ای استفاده کنند که نرم تر به نظر می رسد.

بیشتر بخوانید   رانر چیست و نحوه استفاده از رانر رومیزی چگونه است؟

مراقبت و نگه داری از رومیزی

شستشوی رومیزی با ماشین لباسشویی

اگر می خواهید بتوانید رومیزی خود را بدون نگرانی برای شستشو در داخل ماشین لباسشویی بیندازید. پس باید رومیزی را انتخاب کنید که قابل شستشو در لباسشویی باشد. گاهی اوقات این رومیزی ها به گونه ای ساخته می شوند که لکه دار نشوند. اما معمولاً فقط طوری طراحی شده اند که بتوانند با بقیه لباس ها در ماشین لباسشویی مورد شستشو قرار گیرند. این امر باعث می شود که در صورت ریختن تصادفی غذا روی آنها ، آنها را با پاک کننده ها در لباسشویی بیندازید تا تمیز گردند.

تمیز کردن نقطه از رومیزی

این رومیزی ها ممکن است کمی شکننده تر از بقیه باشند که می توانید از آنها استفاده کنید. بنابراین مهم است که اگر به طور تصادفی چیزی روی رومیزی ریخت بتوانید آن را تمیز کنید. این که بتوانید لکه یا لکه قابل مشاهده را با دست به آرامی تمیز کنید. به این معنی است که مجبور نخواهید بود رومیزی را به محل دیگری برای تمیز کردن ببرید. یا نگران خراب شدن آن در ماشین لباسشویی باشید. آنها نباید به طور منظم شسته شوند زیرا شروع به تجزیه می کنند یا آسیب می بینند. بنابراین تمیز نگه داشتن آنها تا حد ممکن مهم است.

تمیز کردن رومیزی فقط در خشکشویی

این رومیزی ها فقط باید به طور حرفه ای تمیز شوند. در صورت کثیف شدن یا ریختن غذا و نوشیدنی ها ، آسیب دیدن هر قسمت و پارگی پارچه رومیزی در ماشین لباسشویی ممکن است اتفاق بیفتد. به دلیل این سطح مراقبت مورد نیاز ، بسیاری از مردم فقط می خواهند از رومیزی های مخصوص خشکشویی برای موارد خاص استفاده کنند. زیرا نیاز است که آنها را به طور منظم به صورت حرفه ای تمیز کنید.

شستن دستی رومیزی

این رومیزی ها کمی شکننده تر یا ظریف تر از آنهایی هستند که می توانید در ماشین لباسشویی خود قرار دهید. اما نیازی به مراقبت های سطح بالایی ندارند که فقط با پاک کننده ها می توانید آنها را تمیز کنید. این رومیزی ها باید با دست در آب سرد ، عموماً در سینک ظرفشویی یا وان شستشو شوند. اطمینان حاصل کنید که از سفید کننده یا سایر مواد شیمیایی خشن روی رومیزی استفاده نکنید. زیرا آنها به سرعت به پارچه آسیب می رسانند یا آن را خراب می کنند.

4/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر