رانر چیست و نحوه استفاده از رانر رومیزی چگونه است؟

رانر رومیزی چیست؟

رانر چیست ؟ رانر رومیزی پارچه ای باریک است که روی سفره ها یا روی میز برای افزایش زیبایی و برای بهتر شدن تزئین آن کشیده می شود. رانر میز به روشهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد: برای تزئین وسط میز ، برای تعیین محل نشستن روی میز ، یا برای تزئین به سبک خاصی استفاده می شود.

نحوه استفاده از رانر رومیزی؟

رانر رومیزی راهی آسان و موثر برای چیدمان یک میز معمولی است. و در اندازه ها ، جنس و رنگ های متنوعی وجود دارد. در حالی که هنگام استفاده از رانر میز می توانید نکاتی را در نظر بگیرید. ممکن است تصمیم بگیرید که خلاقیت به خرج بدهید و از آنها به روش های مختلف استفاده کنید.

دستورالعمل های سنتی برای رانر رومیزی

به طور معمول ، یک رانر رومیزی باید در هر طرف میز از انتهای طولی آن آویزان شود. این امر از نظر زیبایی بسیار بهتر از رانری است. که هم اندازه میز است و تقریبا کل طول میز را در بر میگیرد یا کمی کوتاهتر از میز است. مقدار آویز باید از هر دو طرف برابر باشد و یا حتی می تواند متفاوت باشد ، درست مانند طول یک سفره. عرض استاندارد رومیزی می تواند از 6 تا 12 اینچ ( 15 سانتی متر تا 30 سانتی متر)باشد. اگر از رانر با رومیزی استفاده می کنید ، طول باید برای هر دو یکسان باشد.

رانر سنتی
عرض رانر باید تقریباً 1/3 عرض میز باشد که هنگام رانر طولی از آن استفاده می شود. برای رانر های میز که در عرض میز ناهار خوری قرار گرفته اند ، رانرها ها باید باریک تر یا حدود 1/4 عرض میز باشند.

سایز رانر
اگر از رانری استفاده می کنید که طول آن کوتاهتر از میز است ، باید این رانر خیلی کوچکتر باشد. تا از آن بتوان در وسط یا بخشی از میز و زیر اشیاء زینتی استفاده کرد .

بیشتر بخوانید   راهنمای خرید انواع رومیزی برای میز ناهار خوری

 

سایز کوچک رانر نسبت به میز

بهترین اندازه برای رانر رومیزی چیست؟

ابتدا باید عرض و طول میز خود را اندازه گیری کنید. سپس حداقل 12 اینچ و حداکثر 24 اینچ (30 سانتی متر تا 60 سانتی متر )را به اندازه گیری طول اضافه کنید تا مشخص شود که چه اندازه رانر برای میز شما مورد استفاده قرار می گیرد. به یاد داشته باشید که اندازه گیری عرض میز خود را در نظر بگیرید. و رانری با اندازه عرض حدود یک سوم آن اندازه انتخاب کنید.

اندازه های استاندارد رانر رومیزی

اکثر رانر های رومیزی در عرض های استاندارد مانند 10 ، 12 ، 13 ، 14 یا 15 اینچ(25 ، 30 ، 33 ، 37 ، 40 سانتی متر) و طول های استاندارد مانند 54 ، 72 ، 90 و 108 اینچ (140 ، 180 ، 230 ، 275 سانتی متر) عرضه می شوند. اگر میز ناهار خوری دارید به طول 84 اینچ و عرض 42 اینچ (215 سانتی متر در 105 سانتی متر) ، به میز با ابعاد 14 اینچ در 108 اینچ (37 سانتی متر در 275 سانتی متر)نیاز دارید.

به یاد داشته باشید که هیچ قانون حتمی برای استفاده از رانر رومیزی وجود ندارد. اگر عرض رانری که دوست دارید دقیقاً یک سوم عرض میز شما نباشد نگران نباشید. اگر هنوز ظاهر آن را دوست دارید ، طول آن می تواند کمی کوتاهتر یا طولانی تر از دستورالعمل های پیشنهادی باشد. سعی کنید هنگام تزئین برای مراسم های رسمی تر مانند عروسی ، از دستورالعمل در مورد اندازه پیروی کنید.
اگر این اندازه های استاندارد با اندازه میز شما مطابقت ندارد. ممکن است لازم باشد رانر رومیزی سفارشی، سفارش دهید یا خودتان آن را تهیه کنید.

روشهای استفاده از رانر رومیزی

از مدلهای رانر رومیزی می توان به روشهای مختلف و روی انواع مختلف مبلمان استفاده کرد. علاوه بر میزهای ناهار خوری ، می توانید آنها را به موارد زیر اضافه کنید:
میزهای فضای باز
میز های راحتی
میز های عسلی مبل
میزهای کنار تخت
میزهای مبل
میزهای سالن

آنها را می توانند روی هر شکلی از میز کار کنند ، از جمله:

بیشتر بخوانید   انواع مدل های رومیزی و رانر شیک در سال 2021

میزهای گرد
میزهای بیضی شکل
میزهای مستطیلی
میزهای مربع شکل

رانر را به صورت طولی قرار دهید

متداول ترین روش استفاده از رانر رومیزی قرار دادن رانر در وسط میز است که به صورت طولی استفاده شود. این یک راهنما یا مسیر عالی برای نگه داشتن چندین ظروف تزئینی یا سرو ظروف در یک خط است. شما میتوانید وسایل تزئینی خود را روی رانر و وسط میز بچینید. این رانر همچنین می تواند برای محافظت از سطح میز در برابر قطرات موم شمع ، رطوبت ، گرما ، ذرات غذا و سایر بقایای ناشی از ظروف تزئینی ، ظروف سرو یا دکور استفاده شود.

قرار دادن چند رانر رومیزی روی یک میز

همچنین می توانید از رانر های رومیزی باریک تر و کوتاه تری استفاده کنید. که روی میز جلوی هر صندلی قرار گرفته اند. این رانرها می توانند به عنوان جدا کننده استفاده شوند و می توانند علاوه بر رانر طولی یا بدون آن استفاده شوند. از رانر هایی که روی میزهای بلند اضافی قرار گرفته اند می توان برای جدا کردن هر میزی استفاده کرد.

 

چند رانر روی یک میز

استفاده از رانر با سایر رومیزی ها

می توان رومیزی ها را با رانر ها، با پارچه دقیقاً یکسان یا در رنگ ها ، بافت ها و الگوهایی که مکمل یکدیگر هستند استفاده کرد. انتخاب اینکه آیا از رومیزی استفاده شود یا نه بستگی به میزان رسمی بودن آن دارد. همچنین ممکن است به نوع میز بستگی داشته باشد. مانند اینکه آیا میز رومیزی دارای عناصر تزئینی مانند  منبت کاری است یا خیر. رانر نباید شبیه سفره باشد یا با آن یک رنگ باشد. باید رنگ و طرح برجسته داشته باشد.

استفاده از رانرها در وسایل دیگر

رانر رومیزی های کوتاهتر را می توان روی یک میز کنار تخت خواب یا میز عسلی کشید تا رنگ و بافت آن بهتر دیده شود. شما همچنین می توانید از رانر های میز برای تزئین کردن انواع دیگر مبلمان مانند بوفه ، کمد لباس ، صندلی ، کمد یا میز دراور استفاده کنید.

برای محافظت از مبلمان ساخته شده با شیشه از رانر استفاده کنید. هنگامی که می خواهید از اشیائی که ممکن است سطح را خراش دهند برای تزئین استفاده کنید. روی ویترین شیشه ای ، کنسول یا میز پیش دستی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید   انواع مدل های رومیزی و رانر شیک در سال 2021

استفاده از رانر روی وسایل دیگر
انتخاب پارچه و بافت در رانر

در رانر رومیزی ها پارچه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. پارچه ای که انتخاب می کنید باید با بقیه دکوراسیون اتاق و نوع میز که روی آن استفاده خواهد شد دقت شود. هنگام خرید رانر های مختلف ، این نکات را در نظر داشته باشید:
رنگ
الگو
بافت

رنگ ، الگو و بافت رانر باید با سطح زیرین ، وسایل قرار داده شده در بالا و سبک اتاق مطابقت ، مکمل یا تضاد خوبی داشته باشد. به عنوان مثال ، منطقی نیست که یک رانر ابریشم با طرح خوشنویسی را روی میز ناهار خوری در یک خانه چوبی بگذارید. با این حال ، این نوع رانر ها روی میز ناهار خوری چوبی گل رز لاکی رنگ آسیایی دوست داشتنی به نظر می رسند.

انتخاب پارچه و بافت رانر
رسمی و غیر رسمی

پارچه هایی با بافت صاف و براق مانند ابریشم ، ساتن ، ارگانزا و پلی استر روی میزهایی با بافت مشابه مانند شیشه و چوب منبت کاری شده یا با سفره های کتان رسمی بهترین ترکیب را تشکیل می دهند. این پارچه ها برای مناسبت های رسمی مانند عروسی ، مراسم اهدای جوایز ، رویدادهای خاص و غیره به خوبی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
پارچه هایی با بافت طبیعی ، درشت یا متراکم مانند بامبو ، پارچه چمن ، روکش پنبه و پنبه بهترین ترکیب را روی میزهای کاشی چوبی ، فلزی ، سنگی و سرامیکی دارند. این پارچه ها برای استفاده غیررسمی و گاه به گاه مناسب هستند.

رانر  رومیزی را از کجا بخریم

رانر های رومیزی را معمولاً می توان در هرجایی که رومیزی فروخته می شود پیدا کرد. در اینجا منبع خوب آنلاین برای خرید رانر وجود دارد. شما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز از سایت چاپلی اقدام به خرید رانر با طرح های زیبا نمایید.

مفید و مختصر

رانر رومیزی ها برای افزودن رنگ و بافت اضافی به تزئینات میز و سایر انواع مبلمان عالی هستند. آنها با کمک به زیبایی ظاهر صفحات نمایش و میزها و مبلمان کمک بسیاری می کنند. بهتر است از رانر در زیر اشیاء تزئینی استفاده کرد.

1/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر